podatki


Patrzysz na archiwalną wersję wątku "podatki" z forum alt.pl.rec.pilka-nozna.typowania


Zuzia - 30 Wrz 2003, 11:44

Wiecie może jak wygląda sprawa płacenia podatków od wygranych?

Zuzia



Bruneros - 30 Wrz 2003, 12:10

Wiecie może jak wygląda sprawa płacenia podatków od wygranych?



u internetowych bukow nie ma.
u stacjonarnych owszem 8%


LuK - 30 Wrz 2003, 12:40

u internetowych bukow nie ma.
u stacjonarnych owszem 8%



a nie 10% ?


Daniel - 30 Wrz 2003, 15:12

Wiecie może jak wygląda sprawa płacenia podatków od wygranych?



u polskich bukmacherów - 10 % podatku (reguluje to ustawa z 29 lipca 1992 r
z późn. zmianami o grach i zakładach wzajemnych - Dz..U. 1992 Nr 68 poz 341)
u zagranicznych  0% ale wg przepisów w/w ustawy i kodeksu karno-skarbowego
(Kodeks karny skarbowy z dnia 10 września 1999 r. - Dz. U. 1999 nr 83 poz
930) zawieranie zakładów przez internet jest NIELEGALE mówi o tym art 107
kodeku KS:
Art. 107.

§ 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi
grę losową, zakład wzajemny, grę na automacie lub grę na automacie o niskich

wygranych, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze
pozbawienia  wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie
wzajemnym.

Polecam artykuł pewnego prawnika :
http://www.vagla.pl/skrypts/bukmacher_online.htm , który to wyjaśnia.

Choć moim zdaniem obstawienie zakładów np. w Expekcie, NIE jest
uczestniczeniem w zagranicznym zakładzie wzajemnym na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej, gdyż regulamin Expektu mówi, że zakład zawierany
jest na Malcie.

PZDR

Daniel



Cramin - 1 Paź 2003, 04:37


§ 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi
grę losową, zakład wzajemny, grę na automacie lub grę na automacie o niskich

wygranych, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze
pozbawienia  wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie
wzajemnym.



Odnosnie paragrafu 2 , to ja moge podlegac karze grzywny do wysokosci 720
_moich_ stawek dziennych (co chyba bylbym w stanie przezyc) czy dziennych
stawek _expekta_ (co jzu by mnie moglo mocno nadwyrezyc finansowo) ?

pozdr.
Cramin


maciej - 1 Paź 2003, 10:40


uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie
wzajemnym.

Choć moim zdaniem obstawienie zakładów np. w Expekcie, NIE jest
uczestniczeniem w zagranicznym zakładzie wzajemnym na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej, gdyż regulamin Expektu mówi, że zakład
zawierany
jest na Malcie.



Ile ja się naszukałem na ten temat, dzięki Ci bardzo za ten post. Co do §2
to jest jeszcze druga interpretacja:
1. Znajdujesz się na terytorium Polski uczestnicząc w zakładzie?
2. Uczestniczysz w zagranicznym zakładzie wzajemnym?
Jeśli odpowiedzi na oba pytania brzmią "tak" to resztę sobie sam dośpiewaj.

maciej

PS
Nie macie jakiś znajomych, którzy byliby w stanie rozstrzygnąć, która
interpretacja jest poprawna?


siwy13 - 1 Paź 2003, 12:34

Odnosnie paragrafu 2 , to ja moge podlegac karze grzywny do wysokosci 720
_moich_ stawek dziennych (co chyba bylbym w stanie przezyc) czy dziennych
stawek _expekta_ (co jzu by mnie moglo mocno nadwyrezyc finansowo) ?



stawka dzienna 10-2000...


Daniel - 1 Paź 2003, 14:36

Ile ja się naszukałem na ten temat, dzięki Ci bardzo za ten post. Co do §2
to jest jeszcze druga interpretacja:
1. Znajdujesz się na terytorium Polski uczestnicząc w zakładzie?
2. Uczestniczysz w zagranicznym zakładzie wzajemnym?
Jeśli odpowiedzi na oba pytania brzmią "tak" to resztę sobie sam



dośpiewaj.

No to pewnie działamy nieleganie, ale trzeba jeszcze udowodnić ze siedziałeś
przed komputerem w Polsce (co dla Skarbówki nie było by pewnie takie proste)
Poza tym wygląda na to że Expekt, Unibet, Parbet i może ktoś jeszcze
założyli konta w polskich bankach, żebyśmy mogli spokojnie popełnić
przestępstwo :)

PZDR
Daniel


maciej - 2 Paź 2003, 04:00


siedziałeś
przed komputerem w Polsce (co dla Skarbówki nie było by pewnie takie



proste)

Skarbówka ma bardzo duże uprawnienia, a tpsa na pewno im udostępni wszystko,
co będą chcieli.

Poza tym wygląda na to że Expekt, Unibet, Parbet i może ktoś jeszcze
założyli konta w polskich bankach, żebyśmy mogli spokojnie popełnić
przestępstwo :)



Drobnymi to oni się nie zainteresują, ale jak ktoś zacznie dużo wygrywać i
korzystać z pieniędzy, to nawet konto booka w Polsce może nie pomóc. Ale jak
mówią: no risk, no fun :-)

maciej


maciej - 3 Paź 2003, 10:01


A jak w kontekście owej "przestępczej" działalności Expekta w Polsce



Firma Expekt nie działa w Polsce. Mają tylko stronę w j.polskim.
Nawet pieniądze przelewasz nie do firmy Expekt, a do Iclear i to właśnie ona
ma pozwolenie na działalność na terytorium Polski.
Jedno mnie zastanawia, jakim cudem uzyskali oni pozwolenie na tą
działalność? Przecież tytuły przelewów to "opłata za usługi bukmacherskie",
a te w Polsce może świadczyć tylko Betako, Profesjonal, Totolotek i STS.

ocenic zachowanie portalu www.Interia.pl , publikującego jego reklamy?
Podżeganie? ;-)



Nijak, bo grać w Expekcie możesz, ale tylko wtedy, gdy przebywasz za
granicą.

maciej


Zuzia - 3 Paź 2003, 15:44

Pytanie do Expekta:

chciałabym się dowiedzieć co oznacza zwrot:
WSZYSTKIE TWOJE WYGRANE W EXPEKT.COM SĄ NIEOPODATKOWANE!
Czy to znaczy, że podatek od wygranych mam odprowadzać sama, czy po prostu nie musze
odprowadzać żadnego podatku.

Najlepiej będzie, jeżeli będziecie w stanie podać podstawę prawną swojej odpowiedzi.

Odpowiedź z Expekta

-----
Witamy Serdecznie,

To stwierdzenie oznacza ze Expekt.com uiszcza podatek na Malcie, a Pani otrzymuje pelna
kwote zakladow, nie pomniejszona o podatek, jak to jest w przypadku lokalnych bukmacherow.
Podatek od wzbogacenia jest oczywiscie zobowiazana uiscic Pani samodzielnie w swoim US.

-----

Tyle w temacie.

Zuzia


wcale_nie - 3 Paź 2003, 16:58


To stwierdzenie oznacza ze Expekt.com uiszcza podatek na Malcie, a
Pani otrzymuje pelna kwote zakladow, nie pomniejszona o podatek, jak
to jest w przypadku lokalnych bukmacherow. Podatek od wzbogacenia
jest oczywiscie zobowiazana uiscic Pani samodzielnie w swoim US.



no tak postawilem ostatnio 50 gr na mecz z kursem 1,05 - ot ataki singielek
;) wygralem 0,02 PLn -  to ile tego podatku ? ;)

maciej - 3 Paź 2003, 16:59


otrzymuje pelna
kwote zakladow, nie pomniejszona o podatek, jak to jest w przypadku



lokalnych bukmacherow.
Podatek od wzbogacenia jest oczywiscie zobowiazana uiscic Pani



samodzielnie w swoim US.

-----

Tyle w temacie.



Zuziu (Kasiu?) a czego się spodziewałaś? Że napiszą, że nie możesz u nich
grać tracąc tym samym klienta? W Polsce jak na razie ważniejszym dokumentem
jest ustawa niż mail od bukmachera.Wyślij do nich treść paragrafu2 ustawy
zacytowanej przez Daniela i do tego niech się ustosunkują (trochę trudniej
będzie im się wykręcić).

maciej


maciej - 3 Paź 2003, 17:40


Odpowiedź od expekta zacytowana przez Ciebie jest jak najbardziej prawdziwa.
Oczywiście podatki płacą oni na Malcie i oczywiście powinniśmy płacić
podatek od wzbogacenia w Polsce. Warunek jest jeden: nasze zakłady zawieramy
przebywając _poza_ granicami naszego kraju, bo zawierając je tutaj łamiemy
ustawę zacytowaną przez Daniela (czyli działamy bezprawnie) i narażamy się
na kary wymienione w ustawie. Tak że ja raczej siedziałbym cicho i nie
zgłaszał tego w US.

Zuziu (Kasiu?) a czego się spodziewałaś? Że napiszą, że nie możesz u nich
grać tracąc tym samym klienta?



Tu się trochę wygłupiłem. Nie pytałaś o to czy możesz u nich grać więc i oni
tego tematu nie poruszyli.

maciej


soft do emisji programów tv
Przemyślenia
Top Bets 1-5.12.2004 POLEMIKA
  • WDW Orzysz
  • vorbisfle dll
  • jak stworzyc wlasny dzwonek do komorki
  • von sata oder ide festplatte booten
  • mity greckie demeter
  • Zbiór wypowiedzi z for internetowych | Indeks